בית כנסת אוהל משה

קהילת בית הכנסת

קהילת "אהל משה" היא עתה הדבר הטבעי ביותר בשכונתנו, אבל מתחילתה נראתה כעניין פלאי וכמעט מפתיע. לאורך שנים התגוררו בהרצליה פיתוח שומרי מצוות מעטים יחסית. היו מהם שהתפללו בשבתות במסגרת מניינים קיימים במלונות השונים. והיו אלה שהקימו את הגרעין המייסד לקהילתנו במלון "הוד" של משפחת קמחי. גרעין זה עבר יותר מאוחר למלון "תדמור" ולפני קרוב ל – 40 שנה לבית-הכנסת הקבוע ברחוב בן-אליעזר. הקמת בית-הכנסת שלנו הביאה למהפך מבורך בשכונה. תושבים ותיקים התחילו להגיע לראשונה לתפילות בשבתות ובחגים. הוקמו בבית-הכנסת שלנו מניינים יומיים ובהמשך סניף לבני עקיבא ושיעורי תורה קבועים. הקהילה גדלה והתפתחה ובעיקר הצטיינה בשילובם של ציבורים מגוונים בני עדות שונות, עולים חדשים ואזרחים ותיקים. בעקבות בית-הכנסת שלנו קם אף בשכנות בית-הכנסת הספרדי המפואר ואחר-כך בתי כנסת נוספים וטובים.

את המהלך החשוב הזה יזמו והובילו אנשים מסורים ובעלי כשרוֹן ושאר רוח. רק אנשים ונשים שכאלה יכלו למצוא את האיזון הנכוֹן בין "הטעמים" השונים של חברי הקהילה המתבססת ובאותה עֵת להגיע להסכמות ולהבנות עִם הרשויות השונות ועִם כל הנוגעים בדבר. את כולם ראוי להזכיר בהרחבה וכך נעשה בהמשך הדרך במדור מיוחד. לשמחתנו זכינו לאורך השנים ואף עתה לחברים ולחברות מעולים אשר נושאים בעול הציבור מתוך יעילות ומסירות מרשימות.

בית-הכנסת "אהל משה" הוא כעת ביתם השני של משפחות רבות ובנוסף לכך רבים מתושבי השכונה פוקדים אותו בשמחותיהם (בעיקר באירועי בר-מצוה רבים) ולא עלינו באבלם. כפי ששאפו המייסדים אנו עושים מאמץ רב לעמוד לרשותם של כל תושבי הרצליה פיתוח, תוך שמירה על האופי המיוחד של בית-הכנסת, המושתת על הקפדה הלכתית ברורה יחד עם פתיחות אנושית וחברתית חיונית. בית- הכנסת מקיים בין השאר לכל אורך השבוע תפילות ולימוד תורה בצד אירועים הנובעים מלוח השנה העברי. בית-הכנסת מנציח את שמו של משה דה-שליט מראשונה הרצליה ובאותה עֵת מחבק בשמחה לתוֹכוֹ את המשפחות והאנשים שהגיעו לארצנו בשנים האחרונות.

בהודיה לשם על שזכינו לכך, בקרבת הלב לכל החברים והחברות ובבקשה לקירוב לבבות, נסיים בפסוק המכונן: "למען יזמרך כבוד ולא ידֹם, ה' אל-הי לעולם אודך". (תהילים, פרק ל', פסוק י"ג).

קצת עלינו

בית-הכנסת "אהל משה" הוא כעת ביתם השני של משפחות רבות ובנוסף לכך רבים מתושבי השכונה פוקדים אותו בשמחותיהם. בית- הכנסת מקיים בין השאר לכל אורך השבוע תפילות ולימוד תורה בצד אירועים הנובעים מלוח השנה העברי. בית-הכנסת מנציח את שמו של משה דה-שליט מראשונה הרצליה ובאותה עֵת מחבק בשמחה לתוֹכוֹ את המשפחות והאנשים שהגיעו לארצנו בשנים האחרונות.

עיטורי בית הכנסת

בבית הכנסת עיטורים בדמות סמלי 12 השבטים המקומות הקדושים וסמלים יהודיים שונים מעשי ידיו של האמן גרשון כוכבי.

 

ועדת רווחה

אוהל משה היא קהילה אכפתית. כל אחד עובר בשלב מסוים במשך החיים ארועים מאתגרים, כמו שכול או מחלה. אם את/ה, או מישהוא שאתה מכיר, זקוק לעזרה מחבר בית מהקהילה אנא התקשר/י 0526893618 או שלח/י דוא״ל [email protected].